Spotkania

Spotykamy się we Wrocławiu, w niewielkim gronie (teraz są to cztery osoby) raz na dwa tygodnie. Spotkania są po części spotkaniami towarzyskimi. Zaczynamy od rozmów, ciasteczek itp.. Nikt z nas nie czuje się szczególnie zaawansowany. Raczej każdy ma pragnienie bliższego poznania, doświadczenia Boga. Każdy chce to jakoś też przenieść w codzienne życie - chwila po chwili. To, że szukamy Go razem dodaje nam wzajemnie sił. Oprócz spotkań każdy z nas stara się codziennie 15 minut medytować milcząc z Bogiem.

Spotkanie ma mniej więcej stały schemat. Kiedy wszyscy się już zbiorą (co zwykle chwilę trwa) siadamy razem, chwilkę siedzimy w milczeniu. Następnie czytamy na głos krótki fragment z Biblii. Potem można (ale nie trzeba!) powiedzieć innym co dla mnie znaczy ten fragment dzisiaj, co mnie jakoś szczególnie poruszyło albo po prostu zainteresowało. Kiedy chętni powiedzą po parę słów nadchodzi czas na modlitwę na głos - każdy może wtedy pomodlić się własnymi słowami, ale znowu - nie jest to obowiązkowe. Potem siedzimy jeszcze ok 15-20 minut w milczeniu - razem ale w pewnym sensie sam na sam z Bogiem. Kończymy modlitwą Ojcze Nasz. Schemat ten jest zaczerpnięty z metody nazywanej Lectio Divina ("czytanie pobożne") dostosowanej do grupy.

Każdy z etapów jest już naszym spotkaniem z Bogiem. On nas zbiera razem przy ciasteczkach. W czasie czytania On mówi do nas, daje się poznać. W czasie rozmów o fragmencie Pisma - On przychodzi do nas przez innych. W czasie głośnej modlitwy - mówimy będąc z Nim, świadomi, że On słucha i modlimy się z innymi. W czasie ciszy - jesteśmy z Nim.

W spotkaniach biorą też udział rodziny z dziećmi. Dzieciaki bawią się same w zasięgu wzroku ale była też stosowana opcja z wynajęciem opiekunki na ten czas.

Jeżeli tylko chcesz się z nami spotykać - zapraszamy. Wszyscy jesteśmy katolikami i nasze podejście jest typowo chrześcijańskie, ale jeżeli jesteś zainteresowany, a nie czujesz się chrześcijaninem, to też jesteś mile widziany.