Rekolekcje letnie 2006 - Opis

W 2006 roku odbyły się niewielkie rekolekcje poświęcone modlitwie milczenia i pokrewnym tematom. Wydaje mi się, że charakter rekolekcji - duża dawka modlitwy milczenia ale w wersji odpowiedniej zarówno dla osób pojedynczych, jak i dla odpoczywających całych rodzin - został zachowany. Temat był prezentowany z chrześcijańskiego punktu widzenia, ale pojechać mogły osoby nie czujące się chrześcijanami. Były to otwarte rekolekcje, ogłoszenia wisiały w kilku miejscach w Wrocławiu i w zasadzie każdy chętny mógł na nie pojechać. Rekolekcje nie miały być "przegadane" - najistotniejsza było osobiste doświadczenie - spędzenie codziennie dużo czasu na modlitwie milczenia - więc nauczanie ograniczało się tylko do homilii w czasie Eucharystii (o. Tadeusz Mrzygłód CMF) i jednego krótkiego (ok. 15 minut) wykładu (ja) dziennie. Jednego z dni był jeszcze drugi wykład wieczorem.

Bardzo trudno było nam znaleźć księdza, który chciałby z nami pojechać. Po poszukiwaniach na wielką skalę w ostatniej chwili (czyli pod koniec czerwca) zgodził się z nami pojechać o. Tadeusz Mrzygłód CMF. Ojciec Tadeusz nie jest poza tym z nami związany i był to nasz pierwszy z nim kontakt, ale wspominamy go bardzo dobrze. W związku z tym ogłoszenia o rekolekcjach zostały ostatecznie wywieszone w ostatnich dniach czerwca. W ten sposób wyjazd który miał być kameralny (ok. 15 osób dorosłych) był wręcz "elitarny" ;) (6 osób dorosłych plus ksiądz). Mimo to był bardzo udany i podobał się wszystkim uczestnikom (wliczając w to dzieciaki w liczbie ośmiu).

Pogoda była udana (gorąco od soboty do czwartku i delikatny deszcz od piątku). Natura wokoło zachwycająca. Ludzie z rekolekcji jak i spoza bardzo sympatyczni. Z powodu deszczu nie udało się zbudować labiryntu, ale może uda się to nadrobić w przyszłym roku.