Lato 2007

Po letnich rekolekcjach

W tym roku w rekolekcjach brały udział cztery całe rodziny z dzieciakami i kilka dodatkowych osób w różnym wieku. Mieliśmy kłopoty z BUT "Unitur", które jest właścicielem ośrodka (mniej i inne miejsca niż zapisane w umowie, kłopoty z jedzeniem itp. itd.). Pomimo tego rekolekcje były dość udane i chyba podejmiemy się organizowania rekolekcji w przyszłym roku, chociaż na pewno korzystając z usług innego biura, czyli też w innym miejscu.

Medytacyjne wakacje - Ulotka

Cel rekolekcji: Odkrywanie Obecności Boga w codzienności i milczeniu. Odpoczynek. Bycie z rodziną. Poznanie ciekawych ludzi.

Kaplica

Wchodząc do kaplicy zdejmujemy buty (nie dotyczy malutkich dzieci). Przychodzimy ubrani wygodnie, niekoniecznie bardzo eleganccy. Unikamy stroju kąpielowego. Kłaniamy się przechodząc przed ołtarzem. Nie przyklękamy, jeśli nie ma tabernakulum. Małe dzieci mogą chodzić swobodnie po kaplicy. Czytaj dalej »

Plan dnia

"Obowiązkowe" są tylko punkty z części "Obowiązkowe" i dwie dowolnie wybrane półgodzinne sesje modlitwy milczenia w ciągu dnia.

Plan dnia - letnie rekolekcje
StandardGodzinaOpcjonalne
6:30Modlitwa milczenia
7:00Modlitwa milczenia
7:30Modlitwa milczenia
8:30Jutrznia
9:00Śniadanie
Eucharystia10:15
Wprowadzenie do modlitwy milczenia11:15
11:45Modlitwa milczenia
12:15Modlitwa milczenia
12:45Modlitwa milczenia
14:00Obiad
Czas wolny
18:00Kolacja
20:00Modlitwa milczenia
20:30Modlitwa milczenia
21:00Kompleta - modlitwa na zakonczenie dnia

Ogłoszenie

Wakacyjny wyjazd dla osób dorosłych oraz rodzin z dziećmi

Letnie rekolekcje 28 lipca - 5 sierpnia 2007

Możliwość spędzenia dużej ilości czasu w milczącej medytacji w nurcie duchowości chrześcijańskiej. Wyjazd zorganizowany przez osoby zakorzenione w tradycji katolickiej, ale mile widziane są również zainteresowane tego typu duchowością osoby z innych tradycji i nie identyfikujące się z żadną. Opiekę duchową sprawuje dominikanin - o. Andrzej Bujnowski OP. Czytaj dalej »

Subskrybuj zawartość